..

İnovasyon nedir?VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.2/10 (11 votes cast)

İnovasyon Latince “innovare” kelimesinden türetilmiş “yeni birşey yapmak, değişik birşey yapmak” anlamında kullanılan kelimedir. İnovasyonun temelini farklı düşünceler ve yeni fikirler oluşturur. Teknoloji tasarım dersinin özünü de bu oluşturur.

Bu bahsettiğimiz fikirler mevcut bir sorunu ortadan kaldırmaya yönelik düşünceler olabileceği gibi zaten var olan bazı ürünleri değişik formlarda, daha pratik ve kullanışlı biçimlerde ortaya koymak şeklinde de olabilir. Bu yenilik fikirlerinin orataya çıkmasından sonra harekete geçip bunları gerçekleştirmek inovasyon yapmak demektir.

İnovasyona bir örnek:

Eğer siz buruşmayan bir pantolon üretirseniz inovasyon yapmış olursunuz. Pantolon zaten var demeyin. Siz ona yeni ve önemli bir özellik ekliyorsunuzve insanların hayatlarını kolaylaştırıyorsunuz. Kimse pantolon ütülemeyle vakit kaybetmiyor. Ütü çalıştırmadığından enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor. İşte ürettiğiniz bu pantolonla birçok fayda sağlamış oldunuz. İnovasyonun hedefi de budur zaten.

 

İnovasyon nedir?, 4.2 out of 10 based on 11 ratings

Arama terimleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>